Performante

Raport de activitate al C.S.Karate Traditional Constanta
CS KARATE TRADITIONAL cu sediul in Eforie Nord, str. 23 August nr.7 a fost infiintat in anul 2001 cu C.I.S. : CT/A2?00156/2001.
Principala activitate a clubului in anii 2001 -2002 a fost de selectie de crestere a viitorilor sportivi cu varsta cuprinsa intre 8 –10 ani .
Incepand cu anul 2003, activitatea competitionala a fost intensificata, clubul obtinand o serie de rezultate notabile, culminand cu anul 2005, cand medaliile obtinute la competitiile internationale au plasat CS KARTATE TRADITIONAL Eforie pe locul 3 in clasamentul efectuat de DJTS si Consiliul Judetean Constanta pentru juniori.
In momentul, de fata clubul are un numar de 12 sportivi legitimati , cu care participam in competitiile nationale in internationale.
In continuare va prezentam principalele rezultate obtinute :

I. Anul 2003
REZULTATE NATIONALE:
1. CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE TRADITIONAL COPII – Odorheiul Secuiesc 17-18 mai 2003:
Locul I – KATA ECHPE – COPII 2: Scarlat Adrian, Gusa Lucian si Paun Alexandru

1. CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE TRADITIONAL JUNIORI _ TINERET – Galati 02-04 mai 2003:
Locul III – KUMITE INDIVIDUAL : Ciucu Laurentiu

1. CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE TRADITIONAL FUDOKAN – Craiova 12-13 aprilie 2003:
Locul III – KUMITE INDIVIDUAL : Ciucu Laurentiu

REZULTATE INTERNATIONALE
1. CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADITIONAL FUDOKAN – COPII: Varsovia (Polonia) 29-31 mai 2003:
Locul I – KATA ECHPE – COPII 2:Scarlat Adrian, Gusa Lucian si Paun Alexandru

2. CAMPIONATUL BALCANIC DE KARATE TRADITIONAL FUDOKAN – COPII: Vrajne (Serbia) 28 -30 noiembrie 2003:
Locul I – KATA ECHPE – COPII 2:Scarlat Adrian, Gusa Lucian si Paun Alexandru
Locul I – KUMITE INDIVIDUAL : Scarlat Adrian
Locul I – ENBU MASCULIN : Scarlat Adrian – Gusa Lucian
Locul II – KUMITE INDIVIDUAL : Paun Alexandru
Locul III – KATA INDIVIDUAL : Scarlat Adrian

II Anul 2005:
REZULTATE NATIONALE:
1. CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE TRADITIONAL PENTRU CADETI, JUNIORI , TINERET si SENIORI – Galati 22-24 aprilie 2005:
Locul I – KATA INDIVIDUAL TINERET : Ciucu Laurentiu
Locul III – KATA ECHIPE CADETI :Dobre Andrei, Scarlat Adrian, Cornila Paul
Locul II – KUMITE INDIVIDUAL JUNIORI : Moise Maria

1. CAMPIONATUL NATIONAL DE KARATE TRADITIONAL PENTRU COPII – Ploiesti 17 -19 Iunie 2005:
Locul I – KATA INDIVIDUAL COPII 3 : Dumitrescu Matei
Locul I – KATA INDIVIDUAL COPII 1 : Scarlat Adrian
Locul III – KUMITE INDIVIDUAL COPII 1 : Scarlat Adrian
Locul II – ENBU MASCULIN COPII 1 : Scarlat Adrian – Gusa Lucian
Locul I – KATA ECHPE – COPII 1:Scarlat Adrian, Gusa Lucian si Paun Alexandru
Locul II – KATA INDIVIDUAL COPII 2: Paun Alexandru

REZULTATE INTERNATIONALE
1. CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADITIONAL FUDOKAN – Belgrad ( Serbia) 18-24 mai 2005:
Locul I – KATA ECHPE – COPII 2: carlat Adrian, Gusa Lucian si Paun Alexandru
Locul I – KATA ECHPE – CADETI 12- 14 ani : Butuc Ovidiu
Locul III – KUMITE ECHIPE COPII 1: Scarlat Adrian, Gusa Lucian, Paun Alexandru si Butuc Ovidiu
Locul III – ENBU MASCULIN COPII 1 : Scarlat Adrian – Butuc Ovidiu

1. CAMPIONATUL EUROPEAN DE KARATE TRADITIONAL ITKF– 2005:
Locul III – KUMITE ECHIPE TINERET : Ciucu Laurentiu

3. CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE TRADITIONAL FUDOKAN – Lignano – Sabbiadoro – Italia 25- 27 noiembrie 2005:
Locul I – KATA ECHPE – COPII 2: Scarlat Adrian, Gusa Lucian si Paun Alexandru
Locul II – KATA INDIVIDUAL : Scarlat Adrian
Locul I – KATA ECHPE CADETI: Cornila Paul, Dobre Andrei si Butuc Ovidiu
Locul III – FUKUGO FEMININ – JUNIORI : Moise Maria

III. Anul 2006
REZULTATE NATIONALE:
Participare la Campionatele Nationale de Karate Traditional Fudokan : copii, cadeti , juniori, tineret si seniori :

Medalii obtinute : 12 medalii
B. REZULTATE INTERNATIONALE :
Campionatul European de Karate Traditional Fudokan Shotokan – Benevento – Italia i n perioada 19-22 noiembrie 2006:
Locul II – KATA INDIVIDUAL – COPII 2- Dumitrescu Matei
Locul III – KUMITE INDIVIDUAL – COPII 2 – Dumitrescu Matei
Locul V- FUKUGO – TINERET – Ciucu Laurentiu
Locul V- KATA INDIVIDUAL – COPII 1 – Dumitrescu Florin

IV. Anul 2007
A. REZULTATE NATIONALE
1.Campionatul National Fudokan –Shotokan Cadeti, Juniori, Tineret si Seniori . Galati – 31 .03 – 01.04. 2007:
Loc I – Paun Alexandru – cadeti – KUMITE echipe
– Scarlat Adrian
– Butuc Ovidiu
– Dumitrescu Florin
Loc I – Paun Alexandru – cadeti – KATA individual
Loc III – Paun Alexandru – cadeti – KUMITE individual
Loc III – Scarlat Adrian – cadeti – KATA individual
Loc III – Scarlat Adrian – cadeti – Fuku-go
Loc II – Paun Alexandru – cadeti – Fuku-go
Loc III – Scarlat Adrian – cadeti – KATA echipe
– Dumitrescu Florin
– Paun Alexandru
2. Cupa Romaniei Ploiesti 21-23 Septembrie 2007
Loc I – Scarlat Adrian – cadeti -KUMITE echipe
– Dumitrescu Florin
– Paun Alexandru
– Butuc Ovidiu
Loc I – Scarlat Adrian – cadeti – KATA echipe
– Dumitrescu Florin
– Paun Alexandru
Loc I – Scarlat Adrian – cadeti – ENBU
– Butuc Ovidiu
Loc I – Paun Alexandru – cadeti – KUMITE – individual
Loc I – Paun Alexandru – cadeti – KATA – individual
Loc I – Paun Alexandru – cadeti – FUKU-GO

B. REZULTATE INTERNATIONALE :
1. Campionatul European Karate Traditional Fudokan – Copii, Cadeti, Juniori, Tineret, Seniori , Naberezhnye Chelny Tatarstan – Rusia, in perioada 27-29.04.2007:
Locul I – Paun Alexandru – cadeti – ENBU MASCULIN
Locul III – Paun Alexandru – cadeti – KUMITE INDIVIDUAL

2. Campionatul MONDIAL de Karate Traditional Fudokan-Shotokan
LODZ., Polonia 25 – 28 .oct. 2007
Loc I – Dumitrescu Matei – copii 11-12 ani – KATA individual
Loc I – Paun Alexandru – cadeti – KATA individual
Loc II. – Paun Alexandru – cadeti – FUKU-GO

V . REZULTATE NATIONALE 2008
1.Campionatul National de Karate Traditional Fudokan Shotokan pentru Ca, J,T,S
IASI ,28-30.03.2008
Loc I – kata individual cadeti – Paun Alexandru
Loc I – Fuku-Go cadeti – Paun Alexandru
Loc II – kumite idividual cadeti – Paun Alexandru
Loc II – En Bu masculin cadeti – Dumitrescu Florin
Loc II – En Bu masculin cadeti – Paun Alexandru
Loc III – Fuku-Go cadeti – Dumitrescu Florin
Loc III – Kata echipe juniori – Cornila Paul
Loc III – Kata echipe juniori – Dobre Andrei
Loc III – Kata echipe juniori – Paun Alexandru

2.Campionatul National de Karate Traditional pentru J,T,S, Slatina 02-04.05.2008
1. Paun Alexandru-Locul I – Embu masculin-Juniori 2
2. Paun Alexandru-Locul II – Fuku-go masculin-Juniori 2
3. Paun Alexandru-Locul II – Kata ind. –Juniori 2
4. Paun Alexandru-Locul III – Kumite ind.-Juniori 2
5. Dumitrescu Florin-Locul I –Embu masculin-Juniori 2
6. Dumitrescu Florin-Locul I – Fuku-go masculin-Juniori 2

REZULTATE INTERNATIONALE 2008
1. Campionatul European de Karate Traditional Fudokan Shotokan, pentru copii,Ca,J,T,S, PRAGA ,21-23.11.2008.
1. Paun Alexandru Marius 15-16 ani Loc I Kumite echipe masculin
Loc II Fuku-Go masculin
Loc III Kumite individual masculin
2. Dumitrescu Florin 15-16 ani Loc I Fuku-Go masculin
Loc II Kata individual masculin
3. Dumitrescu Matei copii 12-13 ani Loc I Kumite echipe masculin
4. Ciorabai Edna –Ege copii 9- 10 ani Loc V Kata individual feminin.

VI. REZULTATE NATIONALE 2009
1. Cupa Romaniei Ploiesti 18-20.09.2009
1. Dumitrescu Florin – junior – Loc I – Fuku-do masculine
– Loc I – Embu masculine
– Loc II –kata individual masc.
– Loc II – Kumite ind. masc.
2. Paun Alexandru – junior – Loc I – kumite ind. masc.
– Loc I – Embu masc.
– Loc II- Fuku-Go masc.
– Loc V – kata ind.masc.

3. Ciucu Laurentiu – seniori

– Loc I – kumite ind

– Loc II – fuku-go
VII. REZULTATE NATIONALE 2010
1) Zona Tara Romaneasca 12-14 Februarie 2010 Eforie Nord
Dumitrescu Florin – junior –
– Loc I Enbu Masculin
– Loc III Fuku-go Masculin
– Loc III Kumite ind.
– Loc IV Kata ind.
Paun Alexandru – junior –
– Loc I Enbu Masc.
– Loc I Fuku-go
– Loc II Kata ind.
– Loc III Kumite ind.
Dumitrescu Matei – cadet –
– Calficat pentru finala C.N. – Kata, kumite, fuku-go
Ciucu Laurentiu – senior –
– Calificat pentru finala C.N. – Kumite, fuku-go
2).Campionatul National de Karate Traditional Fudokan -Iasi 26-28.03.2010
-Loc II – ENBU masculin-juniori , Dumitrescu Florin si Paun Alexandru
-Loc II – Kumite ind -cadeti ,Dumitrescu Matei
-Loc III – Kumite ind -juniori ,Paun Alexandru
-Loc III -Fuku-Go – juniori ,Dumitrescu Florin
3).Cupa Romaniei – Ploiesti 17-19.09.2010
-Loc I – Fuku-Go-juniori masc. –Paun Alexandru
-Loc II –Kata ind. –juniori masc-Paun Alexandru
-Loc III –Fuku-Go –cadeti masc.-Dumitrescu Matei
-Loc III –Kumite ind.-cadeti masc-Dumitrescu Matei.

4)Campionatul National de Karate Traditional Fudokan pentru copii 22-24.10.2010

Loc II – Ciorabai Edna Ege – copii 2 – kumite ind.
Loc V – Ciorabai Edna Ege – copii 2 – kata ind.
REZULTATE INTERNATIONALE 2010
1.Campionatul Mondial de Karate Traditional Fudokan Shotokan pentru copii,cadeti,juniori.tineret,seniori,10-14.03.2010
BELGRAD /SERBIA
-Dumitrescu Florin – Loc I Fuku-Go- juniori
– Ciucu Laurentiu – Loc II Kumite -Kogo – seniori
-Paun Alexandru – Loc VIII – kumite liber -juniori
– Ciorabai Edna Ege – Loc VIII – kata – copii 2
2.Campionatul European de Karate Traditional Fudokan Shotokan pentru
Copii,cadeti,junior,tineret si seniori
LIMASSOL / CIPRU
-Paun Alexandru – Loc I – kumite echipe –juniori
– Dumitrescu Matei – Loc I – kumite echipe – cadeti
– Ciorabai Edna Ege – Loc V – kata ind. Feminine – copii

REZULTATE  IN CAMPIONATE NATIONALE 2011

  1. Finala Campionatului National KTSF pentru copii 08-10.04.2011 Cluj Napoca

Ciorabai Edna Ege – copii 1

Loc I – kata individual

Loc V- kumite individual

  1. Finala Campionatului National de KTSF pentru ca,j,t si seniori 15-17.04.2011 Iasi

Dumitrescu Florin – junior

Loc I   – Fuku-Go

Loc II – kata echipe

Loc  II – Enbu masc.

Paun Alexandru  – junior

Loc II – kata echipe

Loc II – Enbu masc.

Loc III  – Fuku-Go

Dumitrescu Matei  – cadeti/junior

Loc II – Kata echipe junior

REZULTATE IN CAMPIONATELE INTERNATIONALE 2011

  1. Campionatul European de KTSF 20-22 mai 2011 Belgrad

Dumitrescu Florin – junior

Loc II   –  Fuku-Go

Paun Alexandru – junior

Loc V – Fuku-Go

Ciorabai Edna Ege

Loc II   – kata ind.

Loc V- kumite ind.

REZULTATE IN CAMPIONATE INTERNE  2012

  1. Camionatul National de KTSF copii 06-08.2012 Braila

Ciorabai  Edna Ege – copii 1

Loc I – kata ind

Loc V- kumite ind

Dolha Matei  – copii 2

Loc II – kumite ind.

  1. Campionatul National de KTSF ca,j,t,s 20-22.04.2012 Braila

Dumitrescu Florin – tineret

Loc I – kata ind.

Loc I  -fuku-go

Loc II – enbu

Loc II – kata echipe

Paun Alexandru  – tineret

Loc  II – enbu

Loc  II – kata echipe

Loc III – kata ind

Dumitrescu Matei  – junior/tineret

Loc II – kata echipe tineret

  1. Cupa Romaniei de KTSF  21-23 sept. 2012 Izvorani

Dumitrescu Florin – tineret

Loc  I – kata ind.

Loc I – kumite ind.

Loc I – fuku-go

  1. Campionatul Natinal KTSF copii 16-18 noiembrie 2012 Galati

Ciorabai Edna Ege – copii 1

Loc I – kata ind.

Loc V – kumite ind.

REZULTATE LA CAMPIONATELE INTERNATIONALE 2012

  1. Campionatul European de KTSF 25- 27 mai 2012 Spala / Polonia

Paun Alexandru – tineret

Loc I – kumite echipe

Loc III –kata ind

Loc III- kumite ind.

Loc III – fuku-go

Ciorabai Edna Ege – copii  12-12 ani

Loc  I – kumite ind

Loc I  – kumite echipe

  1. Campionatul Mondial de Karate Traditional  05-07.10.2012 Lodz / Polonia

Dumitrescu Florin – tineret

Loc V – fuku – go

Loc IV – enbu masc.

REZULTATE CAMPIUONATE NATIONALE 2013

  1. Campionatul National de Karate Traditional interzona Fudokan 5-7.04.2013 Braila

 

Ciorabai Edna Ege   -cadeti

 

Loc I  – Kata individual cadeti

 

 

REZULTATE CAMPIONATE INTERNATIONALE 2013

 

 

  1.  Campionatul Mondial de Karate Fudokan (WFF) , 29,30.11- 1.12.2013 ,Praga/Republ;ica Ceha

 

Ciorabai Edna Ege    –  Cadeti – 14-15 ani

 

Loc III  – Kata individual

LocIII  –  Kumite individual

Loc III – Fuku-Go

 

Paun Alexandru  – Tineret pana in 21 ani

 

Loc  I –   ENBU MIXT

Loc  II –  Kata echipe

Loc III –  Kata individual

Loc III –   Fuku-Go

PRESEDINTE
DUMITRESCU NICULAE 6 DAN

 

PRESEDINTE
DUMITRESCU NICULAE