Campionatul National de Karate Traditional Fudokan pentru Copii editia XXIII-a

In perioada 11-13.04.2014 a avut loc la Braila, Finala Campionatului National de Karate Traditional Fudokan pentru copii editia a XXIII-a.

Clubul nostru a participat cu un numar de 11 copii la cele 4 categorii de varsta C1,C2,C3 si C4.Cele mai bune rezultate le-a obtinut Tudor Razvan C4 cu medalie de argint Kihon Kumite si o medalie de bronz la kata individual.

Personal sunt multumit de prestatia tuturor sportivilor clubului care au participat la aceasta competitie: Negrea Teodor ,Tudor Bogdan,Nache Liliana si Bafan Maria la C1,Staicu Alexandra si Jianu Maria la C2 , Moisoiu Marius, Jianu Georgiana si Munteanu Diana la C3,Bucur Nirus Edwin la C4.

Mentionam faptul ca la Cupa Europeana de Karate Fudokan care va avea loc la Galati in 30.05-01.06.2014, s-au calificat sportivii Tudor Razvan si Bucur Nirus Edwin la C4 si Munteanu Diana la C3. Tot in aceasta perioada va avea loc si Campionatul European de Karate Traditional Fudokan pentru Ca,J,T si Seniori unde estimam o prezenta de inca 5 sportivi de la clubul nostru dupa finala CN de Karate Traditional Fudokan care va avea loc la Centrul Olimpic Izvorani in 10-11.05.2014.