Campionatul Mondial de Karate Traditional Shotokan Fudokan 3-5 noiembrie 2017 Cluj Napoca

 

Vineri 3 noiembrie 2017 la Cluj Napoca s-au desfasurat probele pentru copii la Campionatul Mondial de Karate Traditional Shotokan Fudokan si Cupa Mondiala ,unde CS Karate Traditional Constanta a optinut urmatoarele rezultate după cum urmeaza:
Copii 8-9 ani
Berechet Elie Loc I kata ind si Loc I kumite
Copii 10-11 ani
Tudor Răzvan Loc II kata ind si Loc II kihon
La cele patru categorii de vârstă au participat un număr de aprox 700 de copii
Sportivii au fost pregatiti de sensei
Dumitrescu Niculae 7dan si Ciucu Dănuț 3dan.

Campionatul Mondial de Karate Traditional Fudokan Belgrad 2015

In perioada  04-06 decembrie 2015 a avut loc la Belgrad  ,  Campionatului Mondial de Karate Traditional Fudokan-Shotokan ,pentru copii ,Cadeti,Juniori ,Tineret  Seniori si Veterani .unde au participat un numar de peste 1200 de sportivi din 64 de tari .La acesta competitie clubul nostru condus de Dumitrescu Niculae 7 Dan  si Ciucu Danut -3Dan,a participat  cu 4  sportivi

  • Tudor Razvan –Loc I ,kumite copii 8-9 ani
  • Berechet Elie -Loc I kihon si Loc IV kata ind  la copii 7ani
  • Dumitrescu Niculae –Loc I kata ind si Loc I Fuku-go -Veterani
  • Ciorabai Edna Ege – Juniori feminin,care a obtinut Loc V si medalie  la proba de Kata individual..20151205_211256 (1) 12345564_443568955841971_9069132800273789523_n 12347871_443569045841962_7853128890961935437_n IMG_20151204_132636

Finala Campionatul National de Karate Traditional pentru copii 2-4 oct.2015 Cluj-Napoca

 

In perioada 03– 04 2015 a avut loc la Cluj-Napoca , Finala Campionatului National de Karate Traditional ,pentru Copii ,unde au participat un numar de peste 250 de sportivi din 24 de cluburi sportive .La acesta competitie clubul nostru condus de Dumitrescu Niculae 7 Dan si Ciucu Danut-3Dan a participat cu sportivii:

  • Tudor Razvan- Copii 3 ,care a obtinut Loc I si medalie de aur la proba de Kumite individual   si LocIII-medalie de bronz la proba de Kata individual.
  • Berechet Elie – Copii 4 – Loc 3 ,medalie de bronz la proba de Kata individual.
  •      In urma acestei competitii sportive ,Tudor Razvan si Berechet Elie sau calificat pentru Cupa Mondiala de Karate Traditional Fudokan Shotokan pentru copii care va avea loc la Belgrad   , in perioada 04-06 decembrie 2015 .IMAG2418 IMAG2422 IMAG2426

Campionatul National de Karate Traditional 26-27.09.2015 Oradea

In perioada  26– 27  septembrie 2014 a avut loc la Oradea , Finala Campionatului National de Karate Traditional  ,pentru Cadeti,Juniori ,Tineret si Seniori  ,unde au participat un numar de peste 150 de sportivi din 24 de cluburi sportive .La acesta competitie clubul nostru condus de Dumitrescu Niculae 7 Dan si Ciucu Danut-3Dan a participat cu sportivii:

  • Ciorabai Edna Ege – Juniori,care a obtinut Loc II si medalie de argint la proba  de Kata individual  .
  • Ciucu Laurentiu –Seniori – Loc 3 ,medalie de bronz la proba de Fuku-go

In urma acestei competitii sportive ,Ciorabai Ege si Ciucu Laurentiu  sau calificat pentru  Campionatul European  de Karate Traditional ITKF care va avea loc la Paris   , in perioada 7-8 noiembrie 2015 .

12011112_426972547501612_6272342385964220986_n

Zona Tara Rom de Karate Trad Ed XXIV-a pentru copii ,Eforie N

In perioada  13– 15  februarie 2015 a avut loc la Eforie Nord , Zona Tara Romaneasca  de Karate Traditional  ,pentru copii,editia a-XXIV-a   .unde au participat un numar de peste 100 de sportivi din 15 de cluburi sportive .Competitia a fost organizata de C.S.Karate Traditional Constanta in colaborare cu Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Constanta si Primaria Orasului Eforie reprezentata de domnul primar

Ion Ovidiu Brailoiu.La acesta competitie clubul nostru condus de Dumitrescu Niculae 6 dan,Ciucu Danut 3Dan si Nache Elena 1Dan, a participat cu un  numar de 14 sportivi sportivi, calificandu-se 10 copii pentru faza finala a Campionatului National care va avea loc la Galati in perioada 6-8 .03.2015.

Rezultate competitie :

Copii 4        –  Berechet Elie –      loc I kata ind si loc I kumite ind.

–  Dolceanu Teodor – loc III kumite ind.

Copii 3          – Tudor Razvan     – loc I kumite ind, loc II kata ind

  •                             Bucur Nirus        – loc III kumite ind
  •                             Tudor Razvan,Bucur Nirus si Hahlooschi Robrt –loc I                             kata echipe
  •                             Munteanu Diana – loc I kumite ind
  •                             Munteanu Diana si Bucur Nirus – loc II  Enbu mixt
  •                             Bucur Nirus si Hahlooschi Robert loc I Enbu masc
  •                             IMAG0016Jianu Georgiana    – loc IV kata ind,loc V kumite ind.

Copii 2  –        Jianu Maria  – loc V kumite ind.

Copii 1        – Seitomer Melec   – loc IV kata ind

– Tudor Bogdan   – locV kumite ind si loc V kata ind.

.

 

 

 

Presedinte C.S.Karate Trad.

Dumitrescu Niculae – 6 dan